2. WordPress Kurs: Jak zacząć?

Udostępnij nas.

Hosting dla strony internetowej.

Żeby zacząć przygodę z WordPressem, musimy zadbać o Hosting dla naszej strony. Jest to inaczej miejsce w internecie na pliki, zdjęcia itd. dla Twojej strony internetowej. Należy wybrać odpowiedni hosting, aby strona ładowała się szybko i była stabilna dla każdej osoby na całym świecie, która będzie chciała wejść na naszą domenę. Serwer to koszt w graniach 50 zł – 300 zł rocznie – w zależności od parametrów i firmy.

O czym należy wiedzieć by zacząć z WordPressem

W internecie możemy spotkać mnóstwo reklam stron hostingowych przyciągających klientów niskimi cenami. Mało jednak osób zwraca uwagę na trzy podstawowe kwestie z nimi związane, a mianowicie:

  • Uptime – czyli gwarancja działania strony przez cały okres jej trwania. Zazwyczaj powinna sięgać blisko 99%. Nikt chyba nie chce aby nasza strona www przypadkowo zniknęła z internetu na kilka godzin, przy czym wprawił czytelników w stan irytacji.
  • Speed limit -chyba każdy z nas woli czytać strony, których zakładki otwierają się szybko. Speed limit odpowiada za czas, w którym serwer odpowiada na nasze zapytanie. Jest on szczególnie niski w darmowych hostingach, gdzie zakładki na stronie mogą ładować się nawet do kilku minut! Nie ma lepszego sposobu na odstraszenie czytelników niż niski speed limit.
  • Cena za przedłużenie domeny / serwera. Usługodawcy hostingowi prześcigają się w reklamach związanych z niskimi cenami hostingów. Bywają ceną które sięgają nawet kilku złotych natomiast rzadko wspominają o tym, że ich odnowienie to często kilkadziesiąt razy więcej. Jeśli decydujecie się na samodzielny wybór serwera, zawsze czytajcie ze zrozumieniem.

Aby zaoszczędzić Ci czasu polecamy Ci sprawdzony przez nas hosting Hekko, który możesz kupić tutaj.
Hosting posiada wszystkie te pozytywne cechy, o których wspomniałem wcześniej tj. wysoki uptime ok 99,7%, wysoki speed limit, fachową obsługę, wysoką stabilność i niskie ceny. Dlatego nasz poradnik będziemy opierać właśnie na nim.

Aktualnie Hosting oferuje bardzo korzystną promocje.
W tej chwili możemy zakupić serwer już od 1,99 zł za miesiąc!

A więc gotowy aby postawić swój pierwszy duży krok w internecie ? Zaczynamy!

  1. Na początek kliknij w odnośnik, który przeniesie Cię do wyboru planu hostingowego – Aktualne promocje. Aktualnie Hosting oferuje bardzo promocyjne ceny dla każdego Hostingu.  Na dobry start wybierzemy pakiet Start. Dla pojedynczej strony www jest to najlepszy wybór.hekko
    Jeśli już masz przed oczyma powyższą stronę to pozostało Ci już kliknąć “wypróbuj“, następnie wprowadzić adres swojej domeny (pamiętaj aby ona ona w miarę łatwa do zapamiętania, a przede wszystkim nie zajęta o czym poinformuje Cię system) i przejść do realizacji zamówienia. W tym kroku będziesz musiał przygotować swoje dane.
    Gratulację ! Właśnie otrzymałeś swoją domenę oraz serwer. Masz już wszystko czego potrzebujesz aby zaistnieć w sieci! Zapraszam Cię do kolejnego kroku.

button

 

Udostępnij nas.