10 lepszych motywów z Elementorem

Wizualne edytory stron są bardzo popularnym rozwiązaniem do tworzenia witryn www. Popularność Weebly, Wix, Jimdo, Weblium i innych kreatorów stron jest związana przede wszystkim z możliwością budowania strony za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Dlatego nic dziwnego, że w Internecie dostępne są rozbudowane wtyczki dla WordPress pozwalające tworzyć strony za pomocą myszki. Wśród nich można wyróżnić Visual Composer, Power Builder, Beaver Builder, Divi, Themify Builder oraz Elementor. Ostatni jest najmłodszym z tej listy.

Pierwszy wpis na stronie Elementora pojawił się dokładnie 1 czerwca 2016 roku, dokładnie 2 lata temu. I chociaż jest to bardzo młody projekt, jednak zrobił rewolucje na rynku tego typu wtyczek dla WordPress. Zgodnie z danymi na stronie zespołu, Elementor ma ponad 800 tysiące aktywnych instalacje. Dla przykładu, Visual Composer, który pojawił się 7 lat temu, ma ponad 100 tysiące aktywnych instalacje. Jak widać, różnica jest spora i to za 2 lata!

Dlatego można powiedzieć na pewno, że Elementor jest rozwiązaniem #1 typu „Przyciągnij i Upuść” dla WordPress. Jeśli więc planujecie Państwo ruszyć ze stroną www, obecność tej wtyczki może się przydać.

Jakie są przewagi Elementora?

Na pewno zainteresowaliście Państwo jak Elememtor został liderem rynku i wyprzedził głównego konkurenta – Visuał Composera. Oto są kluczowe przewagi podanej wtyczki:

  • Obecność darmowej i płatnej wersji. Przy tym darmowe rozwiązanie zawiera wszystkie kluczowe funkcje do wygodnego użycia wtyczki.
  • Prosty i wygodny panel ustawień wtyczki.
  • Zrozumiałe menu, które pomoże szybko znaleźć i dodać odpowiedni widget na stronę.
  • Obecność gotowych szablonów dla strony. Dzięki temu możecie wybrać jeden z dostępnych projektów i dalej dostosować go do własnych potrzeb.
  • Szeroki wybór widgetów (np., tytuł, tekst, obrazek). Na obecną chwilę ich liczba wynosi 24 sztuki. Oprócz tego użytkownicy mogą dodawać własne widgety.
  • Szybkość działania, która na prawda zachwyca.
  • Wsparcie RLT. Oprócz tego motyw jest przetłumaczony na język polski.

Jeśli zainteresowaliście Państwo rozwiązaniem, możecie zwrócić uwagę na poniższe motywy od TemplateMonster. Wszystkie one zostały zbudowane w oparciu o Elementor. Dlatego możecie Państwo spróbować możliwości tego edytora i szybko tworzyć strony dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”. Oprócz tego templatki zawierają szereg opcje, które pomogą zbudować profesjonalną witrynę bez stosowania cudzych rozwiązań. Chociaż one są kompatybilne z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Więcej informacji o tych motywach do WordPress PL możecie znaleźć Państwo w opisach poniżej.

Ascendio

Jeśli poszukujecie Państwo uniwersalne rozwiązanie do tworzenia stron biznesowych, wtedy musicie zwrócić uwagę na podaną templatkę. Ona zawiera 12 układów dla strony domowej i gotowe układy dla suwaku i stopki. Dzięki temu możecie wybrać optymalny wygląd dla strony i dalej dopasować go do potrzeb projektu używając rozbudowane opcje personalizacji. Templatka zawiera także szereg wtyczek w środku.

Bez różnicy na wybrany układ strony domowej, znajdziecie na niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące firmy. Dla użytkowników dostępne są różne sekcje, w tym informacja powitalna, licznik umiejętności, przegląd usług i realizowanych projektów, dane kontaktowe itd. Przy tym strona nie jest przeciążona widgetami i elementami graficznymi. To pozwala odwiedzającym szybko znaleźć niezbędne informacje na stronie www.

Po ostatniej aktualizacji do templatki był dodany wizualny edytor stron Elementor oraz dodatkowe rozszerzenia dla niego od zespołu ZEMEZ. To są JetElements, JetMenu i JetTabs. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowane wtyczki Cherry, Smart Slider i Ecwid. Templatka także jest kompatybilna z popularnymi dodatkami dla WordPress. Ona wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

 

EasyJet

EasyJet to kolejne uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do tworzenia różnego typu stron www. Jest to możliwe dzięki obecności gotowych układów strony domowej, które poświęcone są popularnych tematom niszowym. Templatka także zawiera różne projekty nagłówku, stopki, blogu, ponad 90 jakościowych obrazków i wygodne opcje personalizacji. Do tego warto dodać różne opcje, które pomogą zbudować profesjonalną stronę bez stosowania cudzych wtyczek.

Wygląd strony domowej będzie zależał od wybranego układu tej strony oraz wybranych nagłówków i stopki. Jednak możecie być Państwo pewni, że projekt witryny na pewno przyda się do gustu odwiedzającym. Strona będzie nie tylko stylowo wyglądać, lecz także zawierać wszystkie informacje niezbędne dla szybkiego zapoznania się odwiedzającymi z firmą i oferowanymi usługami. Oprócz tego motyw ma wygodne opcje nawigacji, co pozwoli szybko przejść do interesującego rozdziału.

Funkcjonalność motywu jest realizowana w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Poza wtyczkami Cherry do templatki było dodane rozszerzanie dla Elementora. Chodzi o wtyczce JetElements, która wzbogaca ten wizualny edytor i pozwala dodawać nowe widgety na stronę. Motyw także jest kompatybilny z WPML, WooCommerce, MailChimp i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. On jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

 

On The Road

Lubicie podróżować i chcecie podzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami blogu? W tym przypadku musicie zwrócić uwagę na podany motyw. On ma nie tylko charakterystyczny projekt, lecz także zawiera rozbudowane opcje zarządzania wyglądem strony. Znaleźć ich można w sekcji „Personalizacja” w panelu administracyjnym. Oprócz tego motyw zawiera szereg opcje do użytku.

Na stronie domowej umieszczone są różne sekcje, które prezentują dostępne na blogu artykuły. Zamiast suwaku znajduje się sekcja z najpopularniejszymi wpisami. Poniżej znajduje się filtr najnowszych wpisów według rozdziału, sekcja z popularnymi i ostatnio dodanymi artykułami. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z autorem i śledzić go w popularnych sieciach społecznościowych. Odpowiednie odnośniki dostępne są na panelu bocznym, nagłówku oraz w stopce strony.

Motyw On The Road został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1.4. To pozwala Państwu korzystać z rozwijanego menu, mediateki, managera pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw posiada wtyczki JetElements i JetBlog, które pomogą dodać ciekawe widgety na stronę i zarządzać nimi za pomocą wizualnego edytora. Templatka także ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

 

BuildWall

Z nazwy motywu wypływa, że podane rozwiązanie jest przeznaczone do tworzenia stron budowlanych i powiązanych z nimi witryn. W templatce znajdziecie Państwo odpowiednie układy dla strony domowej (7 sztuk), 6 układów nagłówku, 3 układy stopki i blogu. Oprócz tego motyw zawiera specjalne wtyczki, które pomogą w najlepszy sposób wyświetlić techniczne informacje na stronie. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe opcje, możecie skorzystać Państwo z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw jest kompatybilny z nimi.

Każdy układ dla strony domowej zawiera ciekawe sekcje do wyświetlenia odpowiednich informacji. Przy tym projekty nie są przeciążone widgetami oraz elementami graficznymi. To pozwala osobom odwiedzającym szybko znaleźć interesujące informacje. Oprócz tego w projektach były wykorzystane proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi podczas zapoznania się z zawartością strony www. Do innych przewag motywu warto odnieść wygodne opcje nawigacji.

Jak pisaliśmy powyżej, podany motyw zawiera szereg opcje do użytku. Oprócz wyczek Cherry do templatki był dodany Revolution Slider i rozszerzenia dla Elementora oraz widgety budowlane. Motyw także wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. On ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego Pańska strona będzie przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

BeClinic

Jeśli poszukujecie Państwo rozwiązanie do tworzenia strony w temacie medycznym, BeClinic idealnie nadaje się do tego celu. Templatka zawiera 8 gotowych układów dla strony domowej, które poświęcone są popularnym tematom niszowych. Oprócz tego możecie Państwo korzystać z szeregu opcje dostępnym dzięki obecności rozbudowanych wtyczek Cherry. Motyw także wspiera popularne rozszerzenia ze strony wordpress.org.

Dostępne projekty strony domowej wykonane są w jasnych kolorach. Główny nacisk w nich robi się na duże obrazki i typografie oraz proste. To pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego motywy mają czysty kod i nie są przeciążone skryptami i elementami graficznymi. Dlatego strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed oraz GTmetrix.

Jak pisaliśmy powyżej, ten motyw zawiera szereg opcje. To pozwala Państwu korzystać z Cherry Testimonials, Cherry Service List, Cherry Projects, Revolution Slider, The Event Calendar. Do templatki były dodane rozszerzenia dla Elementora – JetElements oraz JetMenu. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

 

JohnnyGo

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia profesjonalnych stron w branży usług domowych. Po ostatniej aktualizacji templatka posiada już 15 różnych układów dla strony domowej. Dlatego na pewno możecie Państwo znaleźć ciekawe rozwiązanie dla Waszego projektu. W paczce z motywem znajdziecie Państwo ponad 200 jakościowych obrazków i pliki logo, które pomogą dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Projekt każdego układy dla strony domowej jest unikatowy. Przy tym wszystkie one mają wspólne cechy. Po-pierwsze, do nich zostały dodane odpowiednie widgety, które pomogą osobom odwiedzającym zapoznać się z usługami firmy. Po-drugie, w templatkach użyte stylowe efekty animacyjne. Po-trecie, dostępne projekty strony domowej mają wygodną nawigację. Dzięki temu osoby, którzy pierwszy raz trafili na witrynę internetową, szybko znajdą interesującą ich informacje.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 5.1 i zawiera kluczowe wtyczki Cherry. Oprócz nich do templatki był dodany Revolution Slider, zestaw rozszerzeń dla WooCommerce, JetElements, manager rezerwacji i widgety budowlane. Templatka wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać 600+ stylowych typografii na stronie. Oprócz tego ona ma czysty kod zbudowany w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

 

Imperion

Imperion to funkcjonalny motyw do tworzenia stron biznesowych. Oprócz obecności gotowych układów dla strony domowej i podstron, templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji. Dlatego możecie szybko wybrać interesujący projekt i dopasować go do własnych potrzeb. W paczce z motywem dostępne są obrazki komercyjne, które możecie używać na stronie bez żadnych ograniczeń.

Wszystkie dostępne układy strony domowej wyglądają nowocześnie i na pewno przypadną do gustu odwiedzającym. W nich połączone są jakościowe obrazki i stylowe efekty animacyjne. Przy tym strona nie będzie obciążana skryptami. A więc będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych. Także warto wydzielić wygodną nawigacje. Dlatego aby dostać się do interesującego rozdziału witryny można użyć menu oraz różne widgety na stronie domowej.

Motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala Państwu korzystać z rozwijanego menu, mediateki, kalendarza, opcje mediów społecznościowych itd. Do templatki były także dodane Slider Revolution, JetElements oraz JetMenu. Motyw także wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. On jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

 

Kiddlez

Ten motyw idealnie nadaje się do tworzenia strony dla dziecięcego zakładu edukacyjnego. On ma tematyczny projekt, który został wykonany w jaskrawych kolorach i zawiera jakościowe obrazki. Oprócz tego w projekcie były wykorzystane stylowe efekty animacyjne. Dzięki temu strona „ożywa” podczas przewijania się oraz najechania myszką na elementy graficzne. Przy tym strona szybko się ładuję na różnych urządzaniach mobilnych.

Na stronie domowej zamiast suwaku znajduje się duży obrazek, tzw. Hero Image. To może być obrazek motywujący, który zachęca rodziców do wyboru tego zakładu. Poniżej jest umieszczona sekcja z informacją powitalną i oferowanymi usługami, licznik umiejętności i galeria z foto. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z najnowszymi wpisami z blogu i wykładowcami. Na stronie także dostępne są opinie zadowolonych klientów i niezbędne dane kontaktowe.

Motyw Kiddlez został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. Dzięki temu możecie Państwo korzystać z MegaMenu, projektów i usług Cherry, galerii i mediateki, opcje mediów społecznościowych itd. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe opcje, możecie Państwo skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Templatka będzie kompatybilna z nimi. Oprócz tego motyw ma czysty kod i jest przyznany dla SEO.

Szczegóły |  Demo

 

Car Repair

Planujecie przedstawić usługi naprawy samochodów w Internecie? W tym przypadku możecie Państwo zwrócić uwagę na motyw Car Repair. Na pierwszy zrzut oka templatka wygląda bardzo prosto. Jednak takie rozwiązanie pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego templatka została odnowiona i zawiera szereg funkcje niezbędnych dla tworzenia profesjonalnej strony internetowej.

Na stronie domowej znajduje się dynamiczny suwak, który idealnie nadaje się do prezentacji usług firmy. Poniżej przedstawione są sekcje z informacją powitalną i kluczowymi usługami serwisu. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać z najnowszymi artykułami tematycznymi i opiniami byłych klientów. W stopce strony można znaleźć niezbędne dane kontaktowe oraz godziny otwarcia serwisu.

Do motywu były dodane popularne wtyczki Cherry wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.1. To pozwala Państwu korzystać z MegaMenu, dynamicznego suwaku, galerii, managera zamówień itd. Oprócz tego motyw zawiera wtyczkę JetElements, która wzbogaca wizualny edytor stron Elementor. Warto także dodać, że motyw rozpowszechnia się na licencji GPL. To pozwala używać go do tworzenia dowolnej liczby stron www.

Szczegóły |  Demo

 

Anna Solas

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć Państwo nowoczesne portfolio fotograficzne. Templatka ma elegancki projekt, który został wykonany w biało-szarych barwach. To pozwala skupić maksymalną uwagę odwiedzających na kolorowe fotografie z galerii. Warto także wydzielić obecność stylowych efektów animacyjnych, które dodają dynamiczności stronie www.

Na stronie domowej znajduje się suwak i galeria z fotografiami. Osoby odwiedzające mogą także zapisać się na newsletter oraz polubić profile fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Dlatego aby dostać się do innych rozdziałów witryny warto skorzystać się z menu ukrytego w „Hamburgerze”. Ono znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Funkcjonalność motywu jest została realizowana za pomocą Cherry Framework. To pozwala Państwu korzystać z rozwijanego menu, mediateki, galerii, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jego kod został zaprojektowany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona jest przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

 

Jedna myśl w temacie “10 lepszych motywów z Elementorem”

  1. Większość opisanych tutaj szablonów jest płatnych. Moim zdaniem około 300 zł za średniej jakości szablon to jest bardzo dużo. Może autor opisałbym kilka naprawdę dobrych darmowych szablonów do wordpressa. Na blogach o wordpressie jest pełno darmowego badziewia, które wstyd pokazywać czytelnikom blogów.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *