tworzenie strony internetowej w 10 minut jakzrobicstrone24

Własna strona internetowa za mniej niż 200 zł. Jak to zrobić?

Czy da się stworzyć własną stronę internetową z mniej niż 200 zł? Tak, można tego spokojnie dokonać. Jeśli dobrze zaplanuje się wydatki i poświęci odpowiednią ilość czasu, to nie powinno to sprawić większego problemu. Zatem nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i wziąć się do pracy! Przeczytaj poradnik jak zrobić własną stronę internetową nie wydając przy tym bajońskich sum.

Jedyny konieczny wydatek – 100 zł

Oczywiście jakby się uprzeć to nie musimy nawet wydawać pieniędzy na hosting i domenę, gdyż możemy skorzystać z darmowych rozwiązań. Jednak wtedy nasza strona nie będzie odbierana jako poważna i profesjonalna. Bardziej poważane są domeny z końcówkami płatnymi, czyli: -.pl, -.com, -.eu. Dodatkowo zarządzanie stroną będzie znacznie prostsze, mając do dyspozycji profesjonalny hosting.

Ile zapłacimy? Możemy zapłacić bardzo mało. Nawet w okolicach 30 zł za domenę + hosting za pierwszy rok. Jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy mają nóż przy szyi i potrzebują pilnie swojej strony za małe pieniądze. Jednak trzeba czytać dokładnie umowy w takich przypadkach, gdyż odnowienie hostingu i domeny w następnych latach zwykle będzie kosztowało bardzo dużo.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest podpisanie zwykłej umowy, gdzie cena na start będzie nieco większa niż w opisywanej wcześniej opcji, ale przedłużenie umowy w następnych latach będzie kosztowało znacznie mniej. Dzięki temu w dłuższym okresie sporo zaoszczędzimy. Powinniśmy tutaj wydać około 100 złotych na domenę i hosting. Często z w cenie dostaniemy automatycznie wgrany na naszą stronę system zarządzania treścią np. WordPress. Co będzie dla nas na rękę.

WordPress – 0 zł

Jeśli przy zakupie domeny i hostingu wgrano nam automatycznie WordPress’a to zaoszczędzono nam pracy. Dlaczego będziemy korzystać z niego? Ponieważ jest najpopularniejszy i łatwo można nauczyć się jego obsługi. Nawet jeśli nie będziemy wiedzieć jak coś zrobić, to szybko odnajdziemy w sieci jakiś poradnik na ten temat, który pomoże uporać się nam z problemem. Jest to system zarządzania treścią, który możemy za darmo obsługiwać samodzielnie.

Szablony – 0 zł lub 45 zł

Kolejnym krokiem po wgraniu WordPress’a będzie dobranie odpowiedniego szablonu graficznego. Mamy tutaj do wyboru szeroki wachlarz opcji płatnych, jak i darmowych. Jeśli dobrze poszukamy, to z pewnością znajdziemy coś atrakcyjnego wizualnie za darmo, czego będziemy mogli użyć na naszej stronie. Natomiast jeśli chcemy mieć coś oryginalnego, to możemy poszukać płatnego szablonu. Z pewnością do 45 złotych znajdzie się coś odpowiedniego. Oczywiście nie będzie to dzieło sztuki, ale będzie wyglądało dobrze.

Wtyczki – 0 zł

Ogromną zaletą CMS WordPress jest jego baza wtyczek. Tutaj tak jak i z szablonami mamy opcje wyboru darmowych wtyczek, a także takich, za które trzeba zapłacić. Aby nasza strona dobrze działała, potrzebujemy niektórych wtyczek. Przyda się taka, dzięki której stworzymy kopię zapasową naszej strony. Także używając odpowiedniej wtyczki, łatwiej będzie nam wprowadzić RODO na naszej stronie. Ogólnie wtyczki sprawią, iż nasza strona będzie sprawniej działała i lepiej wyglądała.

Teksty na stronę – 0 zł lub 45 zł

Nasza strona nie obejdzie się bez odpowiednich treści na niej. Tutaj możemy zaoszczędzić i napisać wszystko samodzielnie. Warto będzie skorzystać w dodatkowej wiedzy na temat pisania tekstów na strony www przy użyciu zasad SEO. Takie darmowe informacje znajdziemy w internecie na różnych stronach, blogach czy forach. Również możemy poszukać odpowiednich książek w bibliotekach.

Inna opcja to zatrudnienie copywritera, który stworzy profesjonalne treści na naszą stronę. Oczywiście od tego ile możemy zapłacić, zależy jakość tekstów, ale często i tak nawet tanie teksty od specjalisty będą lepsze od naszych, więc warto wydać na nie pieniądze. Nam zostało 45 zł, co daje nam przy założeniu 3 zł za 1000 znaków ze spacjami = 15 tys. zzs. Powinno wystarczyć na początek.

Podsumowanie naszych dwóch opcji – 100 zł i 190 zł

Tania opcja to zakup tylko domeny i hostingu za 100 zł. Całą resztę robimy sami. Natomiast opcja droższa, czyli wydanie 190 złotych to zakup domeny, hostingu, płatnego szablonu graficznego oraz 15 tys. znaków ze spacjami wystukanymi przez copywritera. Tak czy inaczej, wydaliśmy mniej niż 200 złotych!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *