4. WordPress Kurs: Tworzenie stron WordPress

Udostępnij nas.

Tworzenie strony na WordPressie

android-chrome-192x192Panel administracyjny jest jednym z najbardziej przystępnych, bezpiecznych i prostych paneli do zarządzania treścią. Zalogować może się tam poprzez odnośnik, który zawiera w sobie twój adres z dopiskiem /wp-login.php np. www.twojanazwastrony.pl/wp-login.php.
Po ukazaniu się strony logowania podajemy login i hasło, jakie utworzyliśmy podczas procesu instalacji WordPress.
logowanie-wordpress

Następnie naszym oczom ukazuje się panel administracyjny skupiający w sobie wszystkie funkcje potrzebne do dodawania treści na stronie. Pozwól, że przytoczę Ci kilka najciekawszych funkcji!

  1. Zakładka wpisy pozwoli Ci na dodawanie nowych postów na stronie głównej. Możesz tutaj umieszczać oprócz tekstu m.in zdjęcia oraz filmy. Edytor jest bardzo zbliżony do znanego nam wszystkim WordPada.  Dodaj tytuł wpisu, podziel się swoimi przemyśleniami a następnie kliknij na Opublikujwordpress-wpisy
  2.  Kolejną ciekawą zakładką jest zakładka “Wtyczki” . Znajdziesz tam tysiące rozszerzeń do Twojego bloga. M.in widżety, aplikacje zmieniające wygląd treści, ułatwiające edycję bloga, liczniki odwiedzin itd. Instalacja jest niezwykle prosta i zawiera się tylko w kliknięciu na “Instaluj teraz” .wordpress-wtyczki
  3. Motywy” – nie podoba Ci się obecna skórka bloga? Nic straconego, wybierz zakładkę motywy, w której znajdziesz setki bezpłatnych skórek zmieniających wygląd Twojej strony. Użyj również bezpośredniego podglądu i zobacz jak będzie wyglądał Twój blog ubrany w nowe szaty.
    wordpress-motywyjpg

WordPress to nie tylko system zarządzania treścią. Tworzenie stron WordPress to przyjemność i ogromne narzędzie pozwalające stworzyć profesjonalną stronę internetową bez konieczności znajomości języków programowania.
Życzę Ci wielu wspaniałych chwil spędzonych przy dopieszczaniu Twojego bloga, a jednocześnie gratuluję wytrwałości i osiągniętego efektu!

 

Udostępnij nas.