Kreator stron internetowych WIX

Kreator stron jest to idealne narzędzie dla osób, które chciałyby założyć samodzielnie stronę internetową, ale nie znają języka programowania i wszystkich elementów od strony technicznej. Jednym z takich systemów jest edytor WIX. Poniżej znajduje się poradnik, jak założyć stronę krok po kroku za pomocą kreatora.


Jak założyć stronę w kreatorze stron WIX ?

 1. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie i założenie konta na stronie wix.com. Po wypełnieniu formularza można przejść od razu do tworzenia strony internetowej, ponieważ WIX nie wymaga potwierdzenia rejestracji.
 2. Drugi krok to właściwe budowanie serwisu, które rozpoczyna się od wyboru tematyki strony. Po tym następuje czas na szukanie szablonu, których jest ogromna ilość. Na głównej części strony, wyświetlone są propozycje typowo dopasowane do wybranej tematyki, ale można też skorzystać z innych kategorii. Po zaakceptowaniu któregoś ze stylów następuje przekierowanie do właściwego edytora. Na pierwszym planie widoczne są podstawowe elementy służące do edycji, a w innych częściach ekranu znajdują się narzędzia do bardziej zaawansowanej konfiguracji. Po zaprojektowaniu satysfakcjonującego wyglądu można przejść do etapu następnego.
 3. Krok trzeci i ostatni to wybór planu i podłączenie domeny. Każdy użytkownik może w dowolnym momencie zmienić plany dostępne w WIX. Zaczynając od tych podstawowych po zaawansowane, które dają większe możliwości. Dostępne plany to: Connect Domain, Combo, Unlimited, eCommerce i VIP. W celu podpięcia swojej domeny kliknąć trzeba przycisk “Podłącz swoją domenę”. Pamiętać jednak trzeba, że możliwość podpięcia domeny jest wyłącznie dla użytkowników któregoś z planów premium.

  wix-logo

 


Cennik WIX – Ile kosztuje strona w WIX

WIX daje możliwość nieograniczonego korzystania z darmowego planu oraz pięć odpłatnych planów premium, które zostały wymienione wcześniej.

Ceny przedstawiają się następująco:

 • Connect Domain – 17,08 zł miesiąc
 • Combo – 34,58 zł x 12 miesiąc
 • Unlimited – 52,00 zł x miesiąc
 • eCommerce – 67,74 zł x miesiąc
 • VIP – 104,41 zł x 12 miesiąc

Funkcjonalności WIX

Edytor WIX posiada w swoich zasobach bardzo dużo funkcji, które sprawiają, że strona może być naprawdę rozbudowana.

Dostępne funkcje to m. in.:

teksty, obrazy, galerie
pola, paski, kształty
pliki wideo, pliki muzyczne
narzędzia społecznościowe
narzędzia kontaktowe
menu strony
listy, przyciski
blog
sklep
dowolne kodowanie
pola logowania do strony
kotwice
opcje płatności PayPal

Wszystkie z tych funkcji dostępne są w dużej liczbie wariantów, które tutaj nie zostały wymienione. Najlepiej zapoznać się z nimi podczas projektowania strony.


Dla kogo WIX ?

WIX jest dość łatwym narzędziem w obsłudze, ale posiadającym wiele rozbudowanych funkcji, które dla początkujących użytkowników mogą okazać się zbyt przytłaczające, szczególnie gdy strona internetowa ma być niezbyt skomplikowana.

Dlatego edytor ten będzie najlepszym wyborem dla osób, które miały już wcześniej do czynienia z budowaniem stron internetowych, ale nie można ich jeszcze nazwać profesjonalistami. Takim internautom WIX zapewni wystarczające możliwości personalizacji własnego serwisu, a jednocześnie nie będzie wymagał znania skomplikowanego języka programowania.

Stworzenie strony internetowej za pomocą kreatora Wix, zajmuje około 10 min. Więcej informacji znajdziesz w poradniku Jak założyć stronę www w 10 minut. Dowiesz się między innymi od czego zacząć podczas zabierania się do stworzenia własnej strony internetowej. W jaki sposób prawidłowo dobrać tematykę strony i nazwę domeny oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze planu dla swojej strony.

Jeżeli chcesz zaczerpnąć bardziej szczegółowych informacji zobacz artykuł pt. Kreator stron internetowych Wix. Poznasz wady i zalety korzystania z tego kreatora, możliwości rozbudowania jego funkcji oraz przykładowe szablony.

Zobacz film jak dodawać stronę na Wix:


Korzystałeś z kreatora stron www Wix? Podziel się swoją opinią z innymi.

 

 

13 myśli w temacie “Kreator stron internetowych WIX”

 1. Wydaje mi się, że w kreatorze wix można stworzyć bardzo fajne strony nie posiadając wiedzy programistycznej. Większości z nas tworzenie stron kojarzy się z trudnym programowaniem, a żeby stworzyć swoją własną stronę internetową wystarczy trochę czasu i chęci, resztę zapewnia WIX.

   
 2. Z kreatorem Wix stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, z której jestem bardzo zadowolony! Można wykupić płatne pakiety które dają na prawdę sporo możliwości, a jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy, to może też stworzyć stronę za darmo.

   
 3. Kreator Wix to wiele pomysłów i szablonów na Własną stronę internetową! Każdy może spersonalizować wszytsko pod własne wymagania i nie martwić się o szczegóły takie jak serwer czy hosting.

   
 4. Czyli jak rozumiem WIX umożliwia nam umieszczenie naszej strony internetowej w sieci za darmo, czy jak już stworzymy stronę internetową sami, to nie będziemy musieli nic płacić?

   
  1. To zależy, na pewno trzeba płacić za hosting co miesiąc, chyba że masz adres strony promujący hostingu i jakieś reklamy tego hostingu. Ta opcja jest dobra chyba tylko jak to strona dla Ciebie, bo gdziekolwiek użyłbyś tej strony w biznesie to by komicznie wyglądało.

    
  2. Da się znaleźć darmowe hostingi, ale wtedy nie będziesz miał domeny z końcówką .pl tylko raczej tego hosta i reklame na stronie. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to można to za darmo pociągnąć, ale te kilkadziesiąt złotych rocznie to nie jest jakiś duży wydatek moim zdaniem..

    
 5. A czy w darmowym pakiecie rzeczywiście da się zrobić coś sensownego? Nie chce zaczynać tematu, a później w połowie skończyć, bo darmowa opcja jednak nie jest darmowa.

   
  1. Jak oczekujesz niesamowitych efektów specjalnych na darmowej stronie w kreatorze, to zastanów się czego tak na prawdę chcesz, bo wiadomo, że cudów nie stworzysz. Ładną schludną stronę dla firmy na pewno da się stworzyć za darmo, to Ci gwarantuje.

    
 6. Strony internetowe w Wix są bardzo proste i ładne. Próbowałem zrobić coś samemu w HTMLu i się poddałem szybko, a z tym kreatorem można bardzo dużo zdziałać. Polecam każdemu kto nie ma czasu na programowanie a chce stworzyć własną stronę internetową.

   
 7. Mam świetną opinie na temat kreatora WIX, bo jest prosty w użyciu, a można zrobić na prawdę dobrą stronę. Nie jakąś podstawową w HTML, tylko taką z prawdziwego zdarzenia.

   
 8. Wix to proste narzędzie do robienia stron internetowych. Każdy jest w stanie się go dość szybko nauczyć i z niego korzystać, więc polecam osobom nawet nie posiadającym doświadczenia w tej sprawie.

   
 9. Wix to na pewno klasa w sobie, nie odpowiada mi natomiast prędkość działania edytora. Czasem bywa bardzo powolny przez co nie korzysta się z niego wygodnie. Ilość opcji konfiguracyjnych, szablonów etc. jednak to wynagradza. Nie zrobi się na nim, moim zdaniem, strony z prawdziwego zdarzenia ale dla małej i średniej firmy będzie to wystarczające – podobną opinię mam również na temat webbly, bowwe czy webwave.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *