Wordpress

10 motywów dla WordPress na październik 2017 r.

Lato minęło błyskawicznie i razem z nim do nas przyszedł jeden z najpiękniejszych sezonów w Polsce – złota jesień. I chociaż listy jeszcze nie zostały pofarbowane w różne odcienia żółtej oraz czerwonej farby, ale zapach jesieni już unosi się w powietrzu. Tym bardziej że październik już nie długo… A ponieważ jesień jest powiązywana ze zmianami, proponujemy Państwu też skorzystać się z takiej opcji i ubrać swoją stronę w nowe szaty graficzne. Przygotowaliśmy nowy zestaw z motywami dla WordPress, które pomogą w najlepszy sposób realizować powyższy cel.

Do dzisiejszego zestawu wybraliśmy nowe templatki, ze strony „Szablonowego potwora”. Tym razie nie piszemy „od TemplateMonster” jako producenta, ponieważ od sierpnia 2017 roku na dobrze znanej nam stronie mogą być umieszczane motywy od innych deweloperów. TemplateMonster od niedawna to marketplace, a więc do naszego zestawu trafili produkty od kilku producentów. Jednak taka zmiana nie wpłynie na jakość motywów. Oprócz tego będziecie mogli Państwo korzystać się z wysokich warunków obsługi na stronie jak dopiero.

Wśród poniższych templatek można znaleźć produkty, które rozpowszechniają się na licencji GPL oraz na licencji do jednorazowego użytku. W pierwszym artykułu tego cyklu opisaliśmy wady i zalety każdego z tych typów licencji. Możemy dodać tylko, że motywy GPL możecie używać Państwo wielokrotnie do realizacji stron www. W przypadku licencji do jednorazowego użytku razem z templatką udostępniane są pliki PSD oraz obrazki komercyjne. Dlatego musicie pomyśleć sobie, co jest dla was wyższym priorytetom pod czas tworzenia strony internetowej. I na tej zasadzie podjąć decyzję.

Każdy z wybranych motywów jest responsywny, dzięki czemu będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych. Oprócz tego templatki zostały stworzone w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. A więc nie musicie „kopać się” w kodzie, aby optymalizować stronę według wymagań Google. Wasza strona będzie przyjazna dla SEO.

Razem z motywem dostaniecie Państwo niezbędną dokumentację. To pozwoli Państwu szybko ogarnąć wszystkie możliwości templatki i zbudować funkcjonalną stronę www. A jeśli będziecie mieli dodatkowe pytania oraz problemy pod czas użycia produktu, możecie zgłosić o pomóc przez czat. Specjaliści wsparcia technicznego dostępne są 24/7 i pomogą rozwiązać wszystkie wasze problemy.

SiliconBlogger

Jeśli planujecie stworzyć stylowy blog tematyczny, możecie użyć podaną templatkę dla realizacji tego celu. Motyw ma elegancki projekt, który został wykonany w biało-czarnych kolorach z naciskiem na dużą typografię i jakościowe obrazki. Te ostatnie dodają pozostałych farb stronie i pomagają skupić uwagę odwiedzających na artykuły tematyczne.

Strona domowa posiada nietypowy suwak, który zawiera 3 nowości do podglądu. Poniżej umieszczone są najnowsze artykuły i dodatkowe sekcji z informacjami o autorze blogu. Ten motyw ma wygodną nawigację. Dzięki temu dostać się do interesujących wpisów można przez menu tekstowe oraz odpowiednie widgety na panelu bocznym. Do innych przewag templatki można odnieść brak nadmiernej ilości efektów animacyjnych. Dlatego strona zbudowana w oparciu o ten motyw będzie ładować się szybko.

Podany motyw zawiera wszystkie niezbędne opcji do realizacji nowoczesnego blogu. Do niego została włączona galeria, suwak, rozwijane menu i sekcja z opcjami społecznościowymi. Oprócz tego templatka wspiera popularne wtyczki dla WordPress, co pozwala szybko rozszerzyć funkcjonalność blogu. Motyw również jest responsywny i wspiera technologię Retina.

Szczegóły |
Demo

Fashy

Podany motyw jest poświęcony modzie, jednak nie ma żadnego problemu, aby używać go do realizacji innych stron www. Tym bardziej, że templatka zawiera wszystkie niezbędne dla tego opcji. Ona posiada gotowe układy strony domowej i blogu, kilka wariantów postów i galerii. Możecie zarządzać także kolorami i typografiami. Oprócz tego motyw ma klasyczne połączenie czarno-białych kolorów, a więc będzie pasował do różnych tematów niszowych.

Na stronie domowej umieszczone są kluczowe elementy dla blogu. Tutaj jest rozwijane menu za pomocą którego można szybko przejść do interesującego rozdziału witryny. Odwiedzjące mogą zapoznać się z ostatnimi artykułami i autorem blogu. Także dla nich dostępny jest formularz zapisywania na newsletter oraz przyciski do profile blogu w popularnych sieciach społecznościowych. Na dołu strony umieszczone są ostatnie zdjęcia z profile w Instagram.

Motyw Fashy zawiera tylko podstawowe opcji, które zawsze możecie rozszerzyć, korzystając z popularnych wtyczek z repozytorium WordPress. Templatka zawiera rozwijane menu, Revolution Slider z efektami Double Exposure i Film Strip, galerię oraz opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego ona wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Motyw również ma czysty kod.

Szczegóły |
Demo

Everly’s Blog

Za pomocą podanego motywu możecie stworzyć Państwo nowoczesny blog i dzielić się różnymi typami zawartości ze swoimi czytelnikami. Templatka ma jasny projekt z akcentem na jakościowe obrazki i dużą typografię. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona przede wszystkim na artykuły, a już dalej na projekt blogu.

Pierwsze, co widzi odwiedzjący po wejściu na stronę domową to pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej znajduje się informacja powitalna od autora, krótka informacja o autorze oraz ostatnie artykuły. Dostać się do pozostałych artykułów strony można za pomocą menu górnego oraz odpowiednich widgetów umieszczonych na panelu bocznym. Odwiedzjące mogą zapisać się również na newsletter, aby dostawać nowości na skrzynkę elektroniczną.

Do motywu została dodana galeria, suwak, newsletter i PopUp oraz opcji mediów społecznościowych. Także on zawiera różne widgety dla wygodnej nawigacji stroną. Oprócz tego templatka jest kompatybilna z cudzymi rozwiązaniami, co pozwala dodać brakujące opcji na stronie www. Motyw również ma poprawny kod, a więc strona zbudowany w oparciu o nim będzie przyjazna dla SEO.

Szczegóły |
Demo

Voodioo

Jak mogliście zrozumieć z nazwy tego motywu on jest poświęcony wideo i będzie idealnie pasował do tworzenia portfolio dla operatorów kamery. Chociaż projekt templatki pasuje również do realizacji blogu hobbistycznego. A jeśli dodać do tego rozbudowane opcji personalizacji, to macie wszystkie niezbędne rzeczy dla personalizacji motywu.

Po wejściu na stronę domową można zobaczyć suwak z wideo, które będzie w najlepszy sposób promować umiejętności operatora kamery. Poniżej jest umieszczona informacja powitalna, krótki przegląd usług i ostatnie artykuły z blogu. Osoby odwiedzające mogą przejść do galerii wideo i zapoznać się z wcześniejszymi pracami autora. Na dołu witryny umieszczone są przyciski do profile w popularnych sieciach społecznościowych oraz formularz zapisywania na newsletter.

Funkcjonalność tego motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać się Państwu z szeregu rozszerzeń. Do nich można odnieść MegaMenu, zespół Cherry, PopUp i Newsletter, projekty, serwisy, wyszukiwarka Cherry. Motyw wspiera WPML, Ecwid i inne popularne wtyczki dla WordPress. Oprócz tego on ma poprawny kod, który został wykonany w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |
Demo

Siena

Za pomocą podanego motywu możecie stworzyć Państwo stylowe portfolio fotograficzne i przedstawiać swoje pracy w Internecie. Templatka zawiera rozbudowane instrumenty personalizacji strony i kilka różnych wariantów galerii. Dzięki temu możecie dopasować jej wygład po własnych potrzeb. Oprócz tego motyw ma stylowe efekty animacyjne, co dodaje dynamiczności stronie internetowej.

Położenie elementów na stronie domowej będzie zależało od wyboru jednego z dostępnych wariantów układu. Jednak bez różnicy na to, na stronie głównej znajduje się menu, sekcja z popularnymi galeriami i przycisk do wszystkich zdjęć fotografa. Taki minimalizm pozwala skupić uwagę odwiedzjących na foto i przejść do formularzu kontaktowego.

Do podanego motywu została dodana rozbudowana galeria, dynamiczny suwak i manager wideo. Także templatka pozwala dodawać wideo w tło, a więc możecie załadować ciekawy filmik do przeglądu. Motyw wspiera również fonty webowe Google, dzięki czemu możecie używać kreatywne typografii dla nagłówków i opisów do fotografii.

Szczegóły |
Demo

Dune

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia portfolio fotograficznego. On ma nie tylko kreatywny projekt, w którym zostały połączone stylowe efekty animacyjne i jakościowe obrazki, lecz także zawiera funkcjonalną galerię. Także ta templatka posiada gotowe projekty strony domowej i galerii, co pomoże Państwu pod czas modyfikacji wyglądu portfolio www.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak do którego można dodawać najlepsze pracy fotografa. Poniżej umieszczone są galerii w postaci kafelek, które można sortować według kategorii. Klikając po odpowiedniemu obrazku galerii można przejść przeglądu fotografii tematycznych. Także na tej stronie można znaleźć informację powitalną, sekcję z przeglądem umiejętności i opiniami zadowolonych klientów. Użytkownik może również przejść do blogu oraz skontaktować się z administratorem strony przez odpowiedni formularz kontaktowy.

Motyw Dune zawiera kluczowe rozszerzenia do tworzenia nowoczesnego portfolio. Wśród nich można wyróżnić kreator stron King Composer, Contact Form 7, rozbudowaną galerię, dynamiczny suwak, mapę Google. Templatka wspiera również fonty Google, dzięki czemu możecie korzystać się z 500+ stylowych typografii. Ten motyw także jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |
Demo

Ryanzoom

Kolejne ciekawe rozwiązanie, które przyda się do tworzenia portfolio fotograficznego. Wśród dzisiejszych motywów poświęconych temu tematu, Ryanzoom wyróżnia się obecnością rozbudowanych opcji personalizacji. Za ich pomocą możecie zarządzać wyglądem strony w osobnym rozdziale menu „Personalizacja” i sprawdzać wszystkie zmiany na bieżąco. Także ten motyw ma rozbudowaną galerię, która pomoże w wygodny sposób przedstawić fotografii dla klientów.

Projekt strony domowej został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić maksymalną uwagę odwiedzjących na kolorowe fotografii. Templatka zawiera także stylowe efekty animacyjne, dzięki czemu strona „ożywa” pod czas poruszania po niej muszką. Do innych przewag motywu można odnieść wygodną nawigację. Dostać się do interesującego rozdziału strony można przez menu, które zostało ukryte w „Hamburgerze” oraz przez menu tekstowe umieszczone na dołu strony www.

Funkcjonalność motywu Ryanzoom jest realizowana dzięki rozszerzeniom wchodzącym w zestaw ostatniej wersji Cherry Framework. Do Państwa użytku dostępne są rozwijane menu, galeria z filtrami, projekty i usługi Cherry, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka zawiera także Power Builder i 25+ różnych modułów treściowych. Za ich pomocą można tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać nimi w jeden klik myszką.

Szczegóły |
Demo

Moroseta

Za pomocą motywu Moroseta możecie stworzyć Państwo kreatywny blog poświęcony modzie. Jednak nie jest to koniecznie. Dzięki dostępnym opcjom personalizacji oraz dodanym rozszerzeniom, podaną templatkę można dostosować do innych tematów niszowych. Oprócz tego motyw ma 5 gotowych układów strony i 4 układy wpisów, co pozwala zmodyfikować go wygląd nie do poznania.

Na stronie domowej można znaleźć klasyczne elementy charakterystyczne dla blogów. Tutaj jest suwak, sekcja z głównymi rozdziałami blogu i linkami do profile w popularnych sieciach społecznościowych. Na panelu bocznym umieszczone są krótka informacja o autorze, banery oraz formularz zapisywania na newsletter. Główną cześć układu strony zajmuje przegląd artykułów umieszczonych w kolejności ich publikacji. Dostać się do pozostałej informacji można przez odpowiednie menu.

Motyw Moroseta zawiera tylko kluczowe wtyczki, dlatego musicie instalować dodatkowe rozszerzenia, jeśli będziecie potrzebowali więcej opcji. Nie jest to żaden problem, ponieważ templatka jest kompatybilna z WooCommerce, MailChimp, JetPack, Contact Form 7 i innymi wtyczkami z serwisu wordpress.org. Z drugiej strony motyw jest lekki, a więc strona zbudowana o nim będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych.

Szczegóły |
Demo

Patisserie

Planujecie pisać różne recepty kulinarne? Wtedy na pewno potrzebujecie funkcjonalnego bloga do realizacji tego celu. Za pomocą motywu Patisserie będzie mogli Państwo realizować swój pomysł. Podana templatka zawiera szereg opcji niezbędnych do tworzenia nowoczesnego blogu. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych rozszerzeń, możecie skorzystać się z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi.

Na stronie domowej znajdują się sekcji z różnymi typami zawartości. Tutaj jest blok z informacją powitalną od szefa, przeglądem kluczowych rozdziałów blogu oraz opiniami użytkowników. Jeśli planujecie sprzedawać Państwo produkty, ten blog zawiera specjalne moduły do ich wyświetlenia i dalszego zamówienia. Także do przewag tej templatki można odnieść wygodne opcji personalizacji, co pozwala odwiedzającym szybko przejść do odpowiedniego rozdziału blogu.

Motyw Patisserie opiera się o Cherry Framework 5.0, co pozwala Państwu korzystać się z popularnych wtyczek Cherry. To są rozwijane menu, galeria, newsletter i pop up, projekty, serwisy i usługi Cherry. Do templatki był dodany także Power Builder, co pozwala Państwu zarządzać elementami strony dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularni przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |
Demo

Aahva

Kreatywny motyw do tworzenia blogu modowego. Chociaż za potrzeby może być używany do innych tematów blogowych. Templatka posiada opcji personalizacji, co pozwala Państwu dopasować jej wygład do własnych potrzeb. Dodatkowym plusem do tego będą gotowe style nagłówku, stopki, suwaku oraz układów wpisów. To wszystko pomoże Państwu szybko zmieniać projekt strony www.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak. Poniżej niego umieszczone są kluczowe rozdziały blogu, co pozwala szybko przejść do interesujących tematów. Także na stronie dostępne są dodatkowe opcji nawigacji: rozwijane menu i różne widgety, umieszczone na panelu bocznym. Osoby odwiedzające mogą zapisać się również na newsletter oraz dołączyć się do grona fanów blogu w popularnych sieciach społecznościowych. Każdy z tych sposobów pozwala Państwu otrzymywać aktualne nowości na bieżąco.

Motyw zawiera kluczowe wtyczki i widgety do realizacji blogu. Także on wspiera popularne wtyczki z serwisu wordpress.org, co pozwala Państwu szybko i w wygodny sposób rozszerzyć funkcjonalność strony. Sam motyw został zbudowany w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. A zbudowany blog będzie przyjazny dla SEO.

Szczegóły |
Demo

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *