Strona internetowa

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Strony internetowe są dzisiaj podstawowym narzędziem nie tylko marketingowym, ale przede wszystkim narzędziem pracy współczesnych przedsiębiorców, dlatego korzystanie z niej oraz platform odpowiedzialnych za ich kreowanie staje się z czasem normą. Jednak ile tak naprawdę kosztuje stworzenie i prowadzenie własnej, profesjonalnej strony?

Ile pieniędzy musimy przeznaczyć na budowę strony?

Wszystko będzie zależało przede wszystkim od tego, jaka ma to być strona internetowa – czy mówimy tutaj jedynie o niewielkiej wizytówce czy na przykład o ogromnym sklepie internetowych, posiadającym bardzo rozbudowane menu.  Cena będzie się wahała i zależała również od funkcjonalności strony, profesjonalizmu osoby, która będzie ją dla nas wykonywać. Czasem musimy zapłacić więcej również za szybsze potraktowanie naszego zlecenia. Koszt strony finalnie może się mieścić w sporym zakresie – między 50 zł a nawet kilka tysięcy.

Strona – wizytówka

Tego typu strona jest jedną z najprostszych do stworzenia. Zajmuje około tygodnia oraz nie powinna kosztować nas więcej niż 50 do 150 złotych. Znajdują się na niej jedynie podstawowe informacje oraz kontakt. Jest to strona czysto informacyjna.

strona internetowa

A może CMS?

Większość właścicieli stron chce dzisiaj samodzielnie uaktualniać swoją stronę i zarządzać treściami, jakie się na niej znajdują. Jest to możliwe, jednak koszt zależy od ilości rozszerzeń, jakie zostaną dodane na samym początku przez projektanta strony. Jeśli strona jest funkcjonalna i umożliwia ręczne dodawanie poszczególnych elementów z miejsca panelu administracyjnego, cena powinna się zmieścić między 1000 a 2500 złotych. Jeśli posiadamy rozbudowane funkcje, jak na przykład automatyczne pozycjonowanie, cena CMS-u może wzrosnąć nawet do 8000 zł.

Sklep internetowy

Sklepy internetowe wydają się większości z nas najbardziej opłacalnym dzisiaj biznesem, jednak trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami już na samym początku. Koszt założenia niezbyt rozbudowanego sklepu, korzystającego z gotowych szablonów graficznych, to minimum 2000 zł. Jeśli dołożyć do tego szerokie spektrum możliwości, jakie chcemy zapewnić klientowi, to koszt naszej strony może wynieść w końcowym rozrachunku nawet 15 000 zł.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *