Strona internetowa

3 polecane CMSy do stworzenia własnej strony internetowej

 

Do stworzenia strony internetowej potrzebnych jest wiele elementów. W pierwszej chwili na myśl przychodzą głównie hosting i domena, ale to oczywiście za mało. Potrzebny jest również m.in. odpowiedni system zarządzania treścią – czyli CMS uważany za fundament strony. Pozwala on zautomatyzować proces jej tworzenia dzięki zastosowaniu predefiniowanych szablonów. Poniżej prezentujemy 3 popularne CMSy.

wordpress najlepszy cms do stworzenia strony internetowej i bloga

WordPress to system zarządzania treścią stworzony z myślą przede wszystkim o obsłudze blogów, ale sprawdzi się także przy tworzeniu prostych stron. Został napisany w PHP, ale znajomość tego języka nie jest potrzebna do jego obsługi. Wykorzystuje bazę danych MySQL. Ceniony jest m.in. za przejrzysty, intuicyjny panel i łatwość obsługi. Ogromnym atutem WordPressa jest to, że posiada aż kilkanaście tysięcy wtyczek, z których większość jest udostępniana użytkownikom bezpłatnie.

cms do zrobienia strony www

Joomla! to CMS także napisany w języku PHP i wykorzystujący bazę danych MySQL. Zdaje egzamin przy tworzeniu nawet skomplikowanych stron www. Programiści chętnie po niego sięgają, wskazując jako najważniejsze zalety stosunkowo prostą instalację, solidne wsparcie techniczne – również w języku polskim czy przyjazne adresy URL generowane przez skrypt. Ponadto na poczet zalet omawianego systemu zaliczają się rozbudowany i niezwykle funkcjonalny panel administracyjny oraz dostęp do paru tysięcy darmowych wtyczek.

Drupal to zaawansowany system zarządzania treścią stworzony w języku PHP, posiada otwarty kod źródłowy. Współpracuje z licznymi bazami danych, m.in. z MySQL, MongoDB, PostgreSQL etc. Umożliwia sprawne zarządzanie rozmaitymi treściami oraz wyglądem strony. Poza tym jej zawartość da się tak zorganizować, by nie było problemów z późniejszym jej wykorzystaniem. Drupal może się poszczycić dobrym wsparciem technicznym, kilkoma tysiącami nieodpłatnych wtyczek oraz znakomicie rozwiniętym panelem. Niemniej jego instalacja oraz modyfikacja wymagają od programistów zaawansowanej wiedzy i stosownych umiejętności.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *