Strona internetowa

Kupujemy domenę internetową. Wybór rejestratora

 

Kupno domeny dla wielu osób jest zagadką. W rzeczywistości jednak czynność ta jest niezwykle prosta. Wymaga jedynie niewielkiej wiedzy, a także zapoznania się z ofertami cenowymi różnych rejestratorów. Gdzie kupić domenę? Jak ją poprawnie wybrać?

W pierwszej kolejności sprawdź, czy domena jest wolna

Aby móc zarejestrować domenę, musisz sprawdzić, czy jest ona wolna, czyli niezarejestrowana. Sprawdzenia możesz dokonać na stronie wybranego usługodawcy. Najczęściej odbywa się to poprzez wpisanie nazwy domeny i kliknięcie odpowiedniego przycisku. Ponadto, jeśli domena jest zajęta, wielu rejestratorów proponuje inne, alternatywne nazwy dla Twojej nowej strony. Warto się nad zastanowić nad ukazanymi propozycjami, ponieważ masz pewność, że te adresy są wolne.

Domena zajęta? Skorzystaj z opcji dodatkowych!

W przypadku, gdy poszukiwana domena jest zajęta, zalecamy wykazanie się sprytem i korzystanie z kilku opcji dodatkowych. Pierwsza z nich to wykorzystanie innej końcówki. Jest to pomocne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy stworzenie serwisu regionalnego, czy o jasno określonej tematyce. Wtedy końcówka „warszawa.pl”, czy „ .gadget” idealnie się sprawdzi, a nawet pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie i odczucia użytkowników.

Inną możliwością zdobycia domeny jest opcja na domenę. Polega to na tym, że wykupujemy opcję na daną domenę. Gdy już straci ona ważność i właściciel nie zdecyduje się jej przedłużyć – trafi ona wprost do Ciebie. Warto jednak pamiętać, że opcja ta jest dodatkowo płatna.

Gdzie zarejestrować domenę?

Poniżej przedstawiamy cennik obecnie najpopularniejszych, polskich rejestratorów domen internetowych. Zapraszamy do analizy.

  • Http://nazwa.pl – Rejestracja domeny .pl u tego rejestratora kosztuje 0 zł ( cena promocyjna), natomiast przedłużenie to koszt rzędu 100 zł netto. Jeżeli promocja się zakończy, koszt rejestracji domeny wzrośnie do 9,90 zł netto.
  • Http://ovh.org -Koszt rejestracji domeny .pl wynosi 9,95 zł netto. Za odnowienie będziesz musiał zapłacić 40,64 zł netto.
  • Http://home.pl – Rejestracja nowej domeny .pl jest darmowa. Odnowienie wynosi 100 zł netto.
  • Http://az.pl – rejestracja jest w pełni darmowa, aczkolwiek za odnowienie domeny trzeba zapłacić około 100 zł.
  • Http://hekko.pl – rejestracja domeny .pl to jednorazowy koszt 12, 24 zł z VAT, przedłużenie kosztuje 84,87 zł z VAT.
 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *